12V 10A for GMG Green Mountain Grills Davy Crockett Power Converter Adapter Style P-1001 P1001 Model: GMG-ADP10A GMGADP10A Cigarette Lighter Plug 12V Cigarette Lighter Plug That Works
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
12
quantity
Product details
Category
  • eeTao Fast Charging 12V 10A AC / DC Adapter Charger Compatible with GMG Davy Crockett Trek Ledge Peak Green Mountain DB/JB Grills GMG-ADP10A GMGADP10A P-1266 P-1283 P-1295 P-1235 GMGP100 P-1266 P1266
  • Compatible with: Model: GMG-ADP10A GMGADP10A 12.0V 10.0A DC12V 10A 12VDC + 12 V 12 Volt Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU
  • eeTao 30 days Refund. 24 Months Satisfaction Exchange
  • Compatible with:Green Mountain Grills Power Cord 12V 10A Cigaretee Lighter;Green Mountain Grills Parts.GMG Green Mountain Grills Trek Prime 2.0 WiFi Portable Wood Pellet Tailgating Camping BBQ Smoker Grill Power Supply
  • Compatible with: Green Mountain Grills Davy Crockett 12V Power Converter Adapter P-1001 GMG Green Prime, Prime Plus, and Mountain Series grills. Part Numbers: P-1235, GMGP100, P-1266 GMG Green Davy Crockett, TREK, Daniel Boone Prime , Prime Plus & Jim Bowie Prime , Prime Plus, LEDGE Prime, and PEAK Prime models
Brand eeTao
Wattage 120 watts
Amperage 10 Amps
Portable Yes
Power Plug Type A - 2 pin (North American)
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 10 Ounces
Manufacturer eeTao
Model Number GMG Green Mountain Power Cord
Power Source Battery Powered
BuiltIn Media For GMG Green Mountain Grills 12V 10A Power Cord
Input Voltage 120 Volts (AC)
Connector Type Cigarette Lighter Plug
Current Rating 10 Amps
Output Current 10 Amps
Output Voltage 12 Volts (DC)
Frequency Range 50-60 Hz
Number of Items 1
Compatible Devices GMG Green Mountain Grills 12V 10A Power Cord
Enclosure Material Plastic
Additional Features Fast Charging
Warranty Description Warranty: 30 Days Refund - 24 Months Exchange
Number of Power Levels 1
Compatible Phone Models Fast Charging Compatible with: Green Mountain Grills Davy Crockett 12V Power Converter Adapter P-1001 GMG Green Prime, Prime Plus, and Mountain Series grills. Part Numbers: P-1235, GMGP100, P-1266 GMG Green Davy Crockett, TREK, Daniel Boone Prime , Prime Plus & Jim Bowie Prime , Prime Plus, LEDGE Prime, and PEAK Prime models.P-1266 P-1283 P-1295 P-1235
Connectivity Technology Cigarette Lighter Plug
Main Power Connector Type 2 Pin